Uživatelská podpora

Pro rutinně užívané úlohy byly vypracovány manuály Referenční příručka, Příručka uživatele a Example Manual (anglicky). Zmíněné příručky poskytují přehled o řešitelných úlohách, o implementovaných prvcích a strukturách vstupních souborů všech programů souboru PMD.

Example Manual uvádí prostřednictvím různých výpočtových modelů (nosník, osově symetrický prvek, skořepina, 2D a 3D masiv, spojovací/přechodové prvky) tvarově jednoduchých těles (kvádr, mezikruží, trubka) detailním způsobem fyzikální zadání v úvahu připadajících úloh (elastostatika, vedení tepla, dynamika, plasticita, creep, geometricky nelineární a kontaktní úlohy) spolu s příslušnými vstupními a výstupními soubory. Example Manual je tedy výbornou pomůckou jak při verifikaci nově instalovaných programů, tak při pomoci pokročilejších uživatelů systému.

Ke stažení (pro vývojáře)

Školení

Společnost VAMET nabízí školení podle individuálních potřeb uživatele systému PMD a programu GFEM. Klademe důraz k co nejrychlejšímu užití získaných poznatků do praxe. Nabízíme školení jak v našich pobočkách, tak u zákazníka nebo on-line. Více informací Vám poskytneme zde.

Systémové požadavky

Systém PMD je možné provozovat na široké škále výpočetních prostředků, od běžných stolních PC po výkonné pracovní stanice a výpočetní servery. V současné době jsou využívány převážně PC s operačními systémy Windows, ale je možné dodat verzi PMD pro prakticky libovolný operační systém. Systém PMD lze také bez problémů plnohodnotně používat i na starších počítačích.

Doporučená konfigurace pro přímý řídký řešič:

  • čtyřjádrový procesor Intel nebo AMD
  • paměť 16 GB
  • volné místo na disku pro pracovní soubory 1 až 60 GB (podle velikosti úlohy)
  • 64bitový operační systém Windows XP/Vista/7/8 nebo Linux